Група науковців з Бристольського університету, перевірила вплив на комах популярного у Великій Британії виду інсектицидів ㅡ неонікотиноїдів. Серед піддослідних комах були плодові мушки та бджоли, які найбільше споживають ці пестициди. Результати дослідження опублікували в онлайн-виданні Scientific Reports.
Науковці зазначають, що в останні роки спостерігається значне зниження корисних комах-запилювачів рослин. Наприклад, за 27 років у Німеччин їх кількість зменшились більш ніж на 75%.
Щоб визначити, як неонікотиноїди впливають на стан комах, їх годували тією ж кількістю пестицидів, яку вони споживали у природі.
Попри те, що цей вид пестицидів раніше був схвалений у ЄС та визнаний безпечним, результати спостережень показали, що у комах значно скорочувалась тривалість життя, слабшала пам’ять, порушувались добові ритми, внаслідок чого комахи виходили запилювати рослини вночі і робили це не так ефективно, як могли б.
Дослідники кажуть, що результати їх дослідження є наочним доказом для Великої Британії того, що час змінити свої стандарти щодо використання пестицидів.
У ЄС неонікотиноїди заборонені для використання у сільському господарстві з 2018 року. Велика Британія певний час також керувалась цими правилами після того, як майже 100 тисяч британців підписали петицію, у якій просили припинити використання неонікотиноїдів. Однак у січні 2021 року уряд країни надав спеціальний дозвіл на їх використання для вирощування цукрових буряків.
Джерело: https://www.nature.com/articles/s41598-021-81548-2