Без категорії

ПРО ДОЛЮ ВЕДМЕДЯ КАРРІО ЯКИЙ ТАК ЛЮБИВ ЛЮДЕЙ І МЕД

Бурий апеннінський ведмідь Хуан Карріто народився у неволі. Він дуже любив гратися з собаками, обожнював смачно поїсти, звик до людей та до безтурботного життя в італійському зоопарку. Але у грудні 2021 року його вирішили випустити на волю. Це був своєрідний експеримент мета якого визначити, чи зможе майже свійська тварина адаптуватися до дикого лісового життя у горах італійських Апеннін.

Не виходило… Ведмідь уперто повертався до найближчих сіл та містечок у пошуках звичної їжі та товариства людей. Його помічали на міських сміттєзвалищах, біля магазинів від яких так смачно пахло, а одного разу застукали на кухні тризіркового готелю, де він встиг обжертися пиріжками. Щоразу ведмедя ловили і відправляли назад у ліс.

Якось восени минулого року він завітав на пасіку місцевого бджоляра поласував медом і мабуть по природній незграбності розорив кілька бджолосімей. Цікаво, що пасічник не став робити з цього трагедії, а навпаки заявив, що не ображається на  Хуана, бо той, як справжній гурман, не просто так вибрав його пасіку. А тому, що добре розуміється на гарний мед! Так як на той час пригоди бравого ведмедя стали широко відомі (їх с задоволенням висвітлювала преса), тому і ім’я бджоляра прозвучало на всю країну – кращої реклами меду не придумаєш.

Півроку тому, після чергового набігу на населений пункт, лісники відвезли ведмедя далеко в заповідні далі, на територію багату на традиційну для нього їжу і повішали нашийник з GPS-навігатором. Вся країна переживала за адаптацію Карріто на новому місці та відстежуючи його переміщення. Ведмідь так і не впав у сплячку як належить бурому в цю пору року, а знову вирушив у далеку подорож ближче до людей. На жаль, чергова зустріч із людською цивілізацією стала для ведмедя фатальною – 24 січня його на смерть збила машина на дорозі між Роккаразо та Кастель-ді-Сангро.

Майже всі засоби масової інформації Італії повідомили про смерть національного героя, любителя меду та великого друга пасічників. Деякі газети навіть винесли цю новину на передовицю, тисячі співчуттів можна побачити у соцмережах. «Великий друг людей Карріто загинув. Але загинув як вільний ведмідь» – ось головний посил публікацій на цю тему сьогодні.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.