Технології

Проект, який робить бджіл щасливішими

Macedonian Honey, стартап, який хоче зробити вирощування меду більш екологічним і безпечним для бджіл. Компанія Macedonian Honey, маючи багаторічний досвід у бджільництві, розробила новий вулик, який приносить користь популяції бджіл і біорізноманіттю дикої природи.

Вулики ElleHive, які виготовляє компанія, імітують природні і містять лише натуральні матеріали. В результаті, за словами авторів стартапу, бджоли відчувають менше стресу. Стрес і дезорієнтація шкідливі для комах, оскільки вони швидше гинуть і виробляють менше меду.

За допомогою таких вуликів медоносні бджоли зміцнюють власну імунну систему без будь-якого втручання з боку людини. Вулик побудований відповідно до життєвого циклу бджіл та їх потреб. 

Засновниця компанії Macedonian Honey Олена Фіданоська розпровідає:

– Ми встановили ці вулики поруч із класичними вуликами. Урожайність стала значно вищою, а бджоли також зміцніли. Можна сміливо сказати, що щаслива бджола дійсно існує. Зараз ми ведемо переговори з університетом в Анкарі, Туреччина, щоб вони могли провести наукові дослідження нашого ElleHive і методу. Ми хочемо виготовляти домашні набори та вулики для бджолярів своїми руками для світового ринку, починаючи з Європи. Зараз вулик коштує кілька сотень євро – ми хочемо почати пропонувати їх за сімдесят євро. Крім того, у нас є плани щодо популяризації природного бджільництва. Зокрема, ми б хотіли розробити  платформу, де бджолярі можуть зустрічатися та заохочувати один одного утримувати бджіл природним шляхом. А ще –  побудувати туристичну бджолоферму, де люди зможуть ночувати. Зараз основна увага зосереджена на залученні достатньої кількості пожертв і пошуку інвестора, який, як і ми, вважає майбутнє бджіл, дикої природи та людей важливими і хоче разом з нами взяти на себе цю місію. 

Джерело: https://innovationorigins.com/en/happier-bees-thanks-to-ellehive-from-macedonian-honey/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.