Марафон лип
Медоноси/насіння

Плюс 8000 медоносів

1 000 молодих лип посадили працівники «Контінентал Фармерз Груп» разом з громадою села Біще на Тернопільщині в рамках щорічного «Марафону лип»! Місцеві жителі вже планують надати урочищу, де проводились роботи, назву Медове.

Екологічна ініціатива компанії реалізовується вже третій рік, – розповідає провідний менеджер «Контінентал Фармерз Груп» Андрій Михайлиця. – Акція стартувала в рамках програми підтримки пасічництва та пасічної кооперації. Загалом вже висадили 8400 дерев в 5 областях Західної України в громадах, на території яких компанія здійснює свою діяльність. Висаджувати дерева та доглядати за ними в подальшому нам допомагають місцеві волонтери.

99 % висаджених дерев складають липи. З 2017 року «Контінентал Фармерз Груп» активно підтримує створення кооперативів і кооперації на території своєї діяльності. Наразі це трансформувалося у сторення 10 ягідних, 5 молочних, 13 пасічних, 2 СОКів з сушіння та ще 2 інших напрямів.

Ми працюємо з понад 30 різноманітними кооперативами. В межах програми надаємо фінансову допомогу, допомагаємо з проведенням різноманітних тренінгів та навчання, – розповідає Андрій Михайлиця. – Допомагаємо також з саджанцями, знайомимо з технологіями вирощування культур. Новоствореним кооперативам надаємо безповоротну фінансову підтримку для розвитку технологій та покращення матеріальної бази. Для тих, що вже працюють – безвідсоткову поворотну допомогу до 200 тисяч гривень. Кооперативи можуть спрямувати її на розвиток інфраструктури, виробництво продукції, масштабування діяльності.

Спільно з Гадяцьким аграрним училищем «Контінентал Фармерз Груп» провела навчання для пасічників, де ті, хто не має особливого досвіду, могли познайомитися з азами пасічництва. По закінченню навчання бджолярі отримати посвідчення пасічника 3-го розряду та стартовий пакет з кількома вуликами, щоб мати базу і розвиватися далі.

Акція «Марафон лип», яка вже стала традиційною, зазвичай проходить у жовтні- листопаді. Це вважається найкращим часом для висаджування лип. Якщо у 2019 році, коли все починалося, було посаджено близько 1000 саджанців, то цього року медоносну базу Західної України поповнили майже 3500 лип.

Автор: Саріогло І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.