Бджоли Париж
Цікаво

Що це за шум на дахах? Бджільництво стає корпоративним

Бджоли знайшли собі притулок на даху комерційного центру Beaugrenelle. Це один з найбільших критих торгових комплексів Парижу. Він розташований неподалік від Ейфелевої вежі з видом на річку Сену. Дах перетворили на сад, де росте багато м’яти, австралійський лимонник, індійський базилік та інші насадження. Тут розмістили шість вуликів і в кожному міститься близько 40 тис. бджіл. Доглядає бджолині сім’ї пасічниця Даян Дженні.

«Для бджіл на даху зробили райський фуршет. Вони насолоджуються здоровою та різноманітною дієтою, що робить сім’ї сильнішими», – сказала бджолярка. 

Паризька ініціатива – це одна з варіацій теми, що поширюється по всьому світу. За 500-3000 доларів на рік за вулик міські бджільничі підприємства пропонують встановити вулики на дахах корпоративних або житлових будинків. У вартість входять регулярні перевірки здоров’я бджіл, догляд за ними, відкачка меду, а також додаткові послуги, такі, як уроки по заняттю бджільництвом, лекції стосовно користі цих комах та інше.  

Бджоляр в саду на даху торгового центру Beaugrenelle в Парижі. Джерело: Божренель

Треба відмітити, що бізнес по організації міських пасік активно розвивається. Наприклад, компанія Apiterra, яка організувала пасіку на даху Beaugrenelle, в цілому по Парижу має 300 вуликів з бджолами. Серед клієнтів L’Oréal, AXA і футбольний клуб Парі Сен-Жермен. Основним конкурентом Apiterra в Парижі є Beeopic, яка має 350 бджолосімей, у тому числі у виставковому залі Grand Palais, штаб-квартирі BNP Paribas SA (найбільшого банку Європи), гіганта предметів розкоші LVMH, а також є власницею сімей які пережили пожар на даху собору Паризької Богоматері. В цілому ж у Парижі зареєстровано 2500 бджолосімей. У 2010 році було всього 300. 

Зростання не обмежується Парижем. Торік Beeopic був придбаний гігантом міського бджільництва Alvéole з Монреаля, який управляє 3100 бджолосім’ями для 600 компаній у 20 містах Північної Америки, включаючи Нью-Йорк, Бостон, Чикаго, Сан-Франциско та Торонто.  Alvéole бере зі своїх корпоративних клієнтів в середньому 2000 доларів на рік за вулик, пропонуючи пакет, який включає курси виготовлення свічок з власного воску і фірмовий сувенірний мед. Мати своїх корпоративних бджіл стає модною і престижною справою. Це є символом і проявом бажання допомогти бджолам і біосфері зберегтися від негативних факторів які ми спостерігаємо у глобальному світі.  

«Ми хочемо дати можливість корпораціям мати проекти, пов’язані з бджолами, у всьому світі, незалежно від того, де розташовані їхні офіси», – каже засновник Beeopic Ніколя Жеант. «Наша мета полягає не в тому, щоб виробляти тонни меду, а в тому, щоб компанії та співробітники усвідомлювали важливість бджіл у їхньому повсякденному житті».

Вчені стверджують, що на тлі скорочення популяції бджіл, міста можуть створити умови для зміцнення здоров’я цих комах. Для цього мегаполіси мають подбати про велику кількість і різноманітність багатих нектаром квітів на дахах будівель, кільцевих розв’язках, скверах, балконах, навіть на залізничних перегонах. Дослідження 881 пасік у паризькому столичному районі та його околицях показало, що урбанізація позитивно впливає на зимову виживаність бджолиних сімей. Перш за все завдячуючи відсутності пестицидів і різноманіттю флори. У свою чергу, медоносні бджоли можуть зробити міські ландшафти зеленішими, сприяти міському сільському господарству.

Деякий скептицизм щодо міських бджіл є вічним. Дехто побоюється алергічних реакції від вжалень бджіл. Дехто вважає що комахи завдають зайвих занепокоєнь відвідувачам кафе і їдалень які розташовані на відкритому повітрі. Але кількість міських бджіл продовжує зростати. 

Бджоляр Дейл Гібсон на терасі з садом на даху готелю Hilton London Bankside застерігає від «промивання бджіл» – додавання вуликів для підвищення авторитету зелені без одночасного зміцнення насаджень, що підходять для міських запилювачів. Фото: Холлі Адамс/Bloomberg

Так, Дейл Гібсон, консультант з бджільництва у Великому Лондоні, каже, що його місто досягло максимальної щільності бджолиних вуликів. За останнє десятиліття воно виросло до 7500 бджолосімей. Встановлення вуликів Гібсон називає одною з форм зеленого очищення, а працю комах на міських квітках – «бджолиною мийкою».

«Ви просто ставите вулик на свій дах і кажете: «Це чудова робота, яку я зробив для біорізноманіття» – каже бджоляр.

Джерело: https://www.bloomberg.com/news/features/2022-01-07/paris-leads-urban-honey-push-as-beekeeping-goes-corporate

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.