розумні вулики Азербайджан
Технології

Азербайджан вироблятиме “розумні вулики”

В Азербайджані планують створювати до 500 тис. «розумних вуликів» на рік, що дозволить інтенсивно розвивати бджільництво з використанням нових інноваційних технологій.

Країна майже повністю самозабезпечується медом власного виробництва. За 12 років з моменту прийняття закону про бджільництво виробництво меду зросло в 4,7 раза, а кількість бджолиних сімей – у 4,2 раза. 

«Розумні вулики» міститимуть датчики, які вимірюють температуру, вологість, світло та атмосферний тиск. Крім того, вулики будуть обладнані вагами, які вимірюють обсяг меду, виробленого бджолами.

Згідно з проектом, програмне забезпечення буде передавати фермеру інформацію про розташування, відкриття та закриття вуликів, а також попереджати про крадіжку, якщо вулик відкриють сторонні особи.

За даними Державного комітету статистики Азербайджану, у 2020 році в країні було 32 300 бджільницьких господарств і 596 000 бджолосімей. Крім того, в країні вироблено 6647 тонн меду, 157 тонн бджолиного воску, 366 кг бджолиного маточного молочка.

Розвиток бджільництва підтримується державою. Указом президента Азербайджану від 5 березня 2018 року «Про стимулювання розвитку бджільництва в Азербайджані» для фізичних та юридичних осіб, які займаються бджільництвом, встановлено субсидію у розмірі 10 манатів ($0,59) на кожну бджолину сім’ю.

Іншим указом президента від 27 червня 2019 року «Про створення нового механізму дотацій в аграрному секторі» за результатами щорічного моніторингу вуликів визначено розмір дотацій пасічникам. Станом на кінець 2021 року субсидії від держави отримали більше 21 тис. пасічників.

Налагодження експорту меду вважається одним із важливих напрямків розвитку азербайджанського бджільництва, але зусилля в цій сфері ще не дали бажаних результатів. Однією з причин цього є відсутність місцевої лабораторії з контролю якості меду, через що зразки меду доводиться відправляти на дослідження до Туреччини.

На тлі епідемії коронавірусу це тягне за собою додаткові труднощі та витрати. У той же час імпорт меду в Азербайджан останніми роками збільшується. Зараз ціна меду в середньому становить 25 манатів ($14,7) за кілограм.

Джерело: https://www.azernews.az/nation/187876.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *