Отравление пчел пестицидами
Здоров'я бджіл

Що роблять американські пасічники, якщо бджоли отруїлися

Правила та нормативно-правові акти штата Мічиган

Якщо є підозра, що медоносні бджоли були пошкоджені пестицидами, важливо швидко повідомити про цей інцидент. Слід переконатися, що є підстави підозрювати, що втрата колонії справді була пов’язана з пестицидами, наприклад, є надзвичайно велика кількість загиблих бджіл перед вуликами.

Крок 1. Зробити фотографії та відео вуликів, а також мертвих або вмираючих бджіл. Не можна переставляти вулики і взагалі вживати якісь дії, поки не приїде інспектор та збере інформацію.

Крок 2. Зателефонувати до Мічиганського департаменту сільського господарства та розвитку сільських районів (MDARD). Скарги на пестициди розглядає Відділ рослин та боротьби з пестицидами. Пояснити, що є підозра на отруєння бджіл пестицидами, та зареєструвати скаргу. Важливо бути конкретним. Наприклад, повідомити хто міг розпиляти пестицид. Інформацію буде передано до підрозділу боротьби з шкідниками та пестицидами.

Протягом 24 годин працівники підрозділу мають перетелефонувати, поставити більше запитань, заповнити звіт і повідомити номер справи. Спеціаліст збирає інформацію про скаргу: ім’я, адресу та контактну інформацію позивача, контактну інформацію особи чи компанії, яка, на його думку, відповідає за використання пестицидів, та короткий опис скарги.

Запит на розслідування буде передано інспектору в регіоні штату, де стався інцидент. Інспектори MDARD прагнуть відповісти на скарги протягом 24 годин, щоб зібрати додаткову інформацію. Вони домовляються про зустріч, якщо необхідно відвідати місто інциденту, зібрати офіційні зразки.

Інспектори пестицидів можуть не мати великого досвіду роботи з бджолами. Тому необхідно, щоб бджоляр був присутній під час розслідування, особливо якщо потрібно відкрити вулики для збору зразків або провести спостереження, пов’язаних із втратою розплоду.

Слідчий дотримується рекомендацій EPA (Агентство з охорони оточуючого середовища США) щодо перевірки передбачених випадків інцидентів, пов’язаних з пестицидами. Слідчий МДАРД може взяти мазок з верхніх частин вуликів і, ймовірно, візьме пробу бджіл, що гинуть, тому важливо не вживати жодних дій, які заважають брати проби. Слідчий також, швидше за все, виїде у сад / поле, щоб взяти проби, і отримати записи про обприскування у виробників. Потім перевіряються зразки та вся отримана інформація, щоб визначити, чи дійсно втрата відбулася через неправильне використання пестицидів.

Часті запитання:

  • Чи отримаю я гроші, якщо втрачу вулики? 

Держава не має фінансування чи законодавчих актів, щоб компенсувати бджолярам вулики, втрачені пестицидами. MDARD може вказувати лише на те, що сталося порушення. Можна безпосередньо домовитись з виробником, щоб компенсувати збитки.

  • Скільки часу триватиме процес? 

MDARD доведеться зібрати багато інформації і цей процес триває деякий час. Наприклад, у виробників є 30 днів, щоб розмістити записи в книгах. Якщо буде виявлено порушення, розпочнеться виконавчий процес. 

  • Чому важливо телефонувати відразу?

Пестициди можуть швидко руйнуватися. Якщо не почати розслідування негайно, всі зразки можуть бути негативними, навіть якщо інцидент з розпиленням дійсно стався. Важливо, щоб зразки були свіжими. Головне – залучити когось з MDARD, щоб зберегти якісний зразок. 

  • Якщо пасічник не отримує компенсацію, чому він повинен повідомляти про вбивство бджіл? 

Важливо знати, наскільки поширені в державі проблеми, пов’язані з пестицидами, і що можна зробити для їх зменшення. Якщо не повідомляється про вбивства, важко отримати фінансування програм зменшення впливу пестицидів для бджіл або показати, що вони є проблемою.

Джерело: https://pollinators.msu.edu/resources/beekeepers/michigan-beekeeping-rules-and-regulations/what-to-do-if-you-suspect-your-honey-bee-colony-has-been-poisoned-by-pesticides/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *