Новини зі світу

ТАЙВАНЬ БОРЕТЬСЯ З КОНТРАФАКТНИМ МЕДОМ

У тайванських магазинах споживачі можуть знайти різні види місцевого та імпортного меду, але більша його частина не відповідає національним стандартам. Відповідно до аналізу перевірок 50–75% продукції на ринку є контрафактною і цей відсоток залишається незмінним протягом останніх 10 років.

Під тиском тайванської Асоціації споживачів та Асоціації бджолярів влада країни була змушена почати наводити лад на ринку меду.

Було прийнято рішення сертифікувати весь мед, що продається в роздріб, і розмістити на етикетках QR-коди з інформацією про його властивості і походження. Днями тайванські служби контролю якості продуктів харчування та медичних товарів оголосили про найважливіші правила нового маркування:

– тільки продукти, що містять інгредієнти характерні для натурального меду, без будь-яких інших добавок, можуть позначатися як «мед»;

– продукт із вмістом меду приблизно 60% повинен мати маркування «Мед із цукровим сиропом»;

– продукт у якому мед становить менше 60%, повинен мати маркування «Сироп зі смаком меду»;

– на етикетці має бути зазначене географічне походження меду та країна де він був розфасований.

Правила набувають чинності з 1 січня 2023 року. Людям, які їх порушили, доведеться заплатити штраф від 30 тис. до 4 млн. тайванських доларів (від 37 тис. до 4,9 млн. гривень).

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.