Нидерланды пчелы
Цікаво

У Нідерландах провели національний бджолиний перепис

У Нідерландах понад 11 000 людей взяли участь в четвертому за рахунком національному переписі бджіл. Добровольцям вдалося підрахувати понад 200 000 комах.  

“Це означає, що їхню чисельність вдалося стабілізувати завдяки стратегіям зі збереження популяції: висадці медових магістралей і будівництва бджолиних зупинок і готелів”, – вважають ентомологи.

Турбуватися про чисельність комах-запилювачів голландські ентомологи і чиновники почали після того, як з’ясувалося, що більше половини з 360 видів бджіл в Голландії знаходяться під загрозою зникнення.

На цю мить на сільськогосподарських угіддях країни практично не залишилося рослин, які раніше природним чином підтримували чисельність різних видів бджіл. Великі ділянки сільськогосподарських земель позбавлені диких квітів, що призводить до зниження чисельності комах.

“Ситуацію погіршує використання пестицидів”, – відзначають експерти.

Так як Нідерланди є другим за величиною світовим експортером сільськогосподарської продукції, і дикі бджоли відіграють вирішальну роль в запиленні продовольчих культур, в 2011 році влада країни розробила стратегію щодо збереження чисельності комах-запилювачів.

Крім “бджолиного перепису”, вона включає в себе майже 70 ініціатив, спрямованих на створення нових типів локацій, які нададуть диким бджолам можливість для ночівлі, гніздування і харчування.

“В Амстердамі в 2018 році з’явилися бджолині готелі. Це кілька з’єднаних порожнистих стебел рослин або тонкого бамбука. У них можуть поодинці гніздитися бджоли”, – пише видання.

Крім того, в Утрехті за три роки встановили 316 зупинок для бджіл – зупинкові комплекси, на дахах яких висаджені рослини. Вони приваблюють комах і поглинають частки пилу.

В країні також працює проект Honey Highway. Муніципалітети разом з волонтерами садять польові квіти на узбіччях автотрас і залізничних шляхів. Медові магістралі забезпечують бджіл їжею і укриттям.

Джерело: https://www.theguardian.com/environment/2021/apr/27/bee-population-steady-dutch-cities-thanks-to-pollinator-strategy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.