укиси бджіл пінгвіни
Цікаво

У Південній Африці від укусів бджіл загинули пінгвіни

63 африканські пінгвіни, які знаходяться під загрозою зникнення, були вбиті роєм бджіл поблизу Кейптауна у Південній Африці. Птахів з колонії в Саймонстауні щнайшли знайдені на березі з численними укусами бджіл. Інших тілесних ушкоджень у них не було. На місці події було знайдено мертвих бджіл.

Представники національних парків повідомили, що це була перша подібна атака на всесвітньо відомий пляж Боулдерс, де буває до 60 000 відвідувачів на рік.

“Зазвичай пінгвіни та бджоли існують спільно”,-сказала доктор Елісон Кок, морський біолог з агентства національних парків Південної Африки (SANParks). “Бджоли не жалять, якщо їх не спровокували – ми працюємо над припущенням, що гніздо або вулик в цьому районі були порушені і змусили масу бджіл покинути гніздо, роїтись і стати агресивними”, – додала вона. – На жаль, бджоли зустріли групу пінгвінів на своєму маршруті польоту”.

Посмертна експертиза  виявила, що птахів жалили навколо очей і на ластах. Це тому, що “це ті частини, які не покриті пір’ям”, – сказала доктор Катта Людіня з Фонду охорони південно африканських птахів (Sanccob). Пінгвіни мають рожеві потові залози навколо очей, і “ця область особливо тонка – схожа на людські пальці”, пояснила Шанет Ратгерс, старший хранитель пінгвінів в Кейптаунському акваріумі “Два океани”. Одного з пінгвінів вжалили 27 разів.

Африканські пінгвіни відрізняються невеликими розмірами і живуть на узбережжі та островах Південної Африки та Намібії, хоча деякі з них були помічені аж на північ від Габону. Їх популяція стрімко скорочується, повідомляє Міжнародний союз охорони природи. Вважається, що головною причиною є дефіцит продовольства, спричинений промисловим рибальством, а також те, що  називають “коливаннями довкілля”.

Бджоли є частиною місцевої екосистеми, яка містить кілька заповідних територій. За даними SANParks, у п’ятницю також був знайдений мертвий пінгвін у сусідньому районі Фіш-Хук, який також зазнав численних укусів бджіл. Національний орган, який займається розслідуванням заявив, що він проводить також перевірку версії токсичності та хвороб у птахів, і продовжує стежити за ситуацією. 

Джерело: https://www.bbc.com/news/world-africa-58622482

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.