израиль пчелы
Технології Цікаво

В Ізраїлі відновлюють популяцію бджіл за допомогою вуликів-роботів

Вимирання бджіл – серйозна екологічна загроза. Протидіяти їй призначена нова розробка ізраїльських інженерів — роботизований вулик.

Яким чином вона допоможе врятувати комах-запилювачів від загибелі? 

Ця кольорова багатоповерхівка – розумний будинок для бджіл. Його розробили ізраїльські інженери. У вулику поселили приблизно два мільйони комах. Вхід у свою «квартиру» смугасті трудівниці впізнають завдяки кольоровим дверцятам. 

«У цьому будиночку живуть 24 колонії. Для них знадобилися б 24 звичайні дерев’яні вулики. Обслуговує наш бджолиний будинок робот, який працює всередині», – розповідає Халель Шраєр, керівник компанії-розробника. 

Всередині роботизована рука сама дістає соти й качає мед. А ще механізм стежить за добробутом мешканців «розумного вулика» – якщо помічає ознаки хвороби чи зараження пестицидами, надсилає повідомлення людям.

«Ми не вносили жодних новацій у сферу бджільництва. Те саме, що робив би пасічник, тепер виконує робот, обладнаний камерами: огляд вулика, дезінфекція, обробка лікарськими препаратами, збір меду, об’єднання сімей. До того ж робот навіть ефективніший – не стомлюється, не скаржиться і у відпустку не проситься», – розповіла Саар Сафра, засновник компанії-розробника. 

Саме можливість цілодобово стежити за колонією – розробники називають однією з основних переваг «розумного вулика». Кажуть: здоров’я комах для них у пріоритеті. 

«Бджоли – невід’ємна складова нашого харчового ланцюжка. Вони запилюють 75 відсотків фруктів, овочів, горіхів, які ми споживаємо. Дбаючи про здоров’я цих комах, ми фактично забезпечуємо себе їжею», – зазначає Халель Шраєр, керівник компанії-розробника.

Ізраїльський стартап залучив уже 40 мільйонів доларів від приватних інвесторів. Їхні «розумні вулики» застосовують не лише на батьківщині, а й у Сполучених Штатах.

Джерело: https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/v-izraili-vidnovlyuyut-populyaciyu-bdjil-za-dopomogoyu-vulikiv-robotiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.