18 грудня у Києві відбувся 10-й, ювілейний, з’їзд Спілки пасічників України. Делегати підвели підсумки діяльності Спілки за останні 3 роки, обговорили плани та пріоритетні завдання. Президентом Спілки делегати з’їзду переобрали Володимира Стретовича, який очолює громадське об’єднання з 2015 року. У роботі всеукраїнського бджолярського зібрання взяв участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Сергій Гриньов, віцепрезидент Спілки пасічників України:
– Ми безпосередньо почули позицію Мінагрополітики. А головне – відчули зацікавленість виконавчої влади у вирішенні проблем галузі, які до цього не вирішувалися десятиліттями. Адже вже другий рік поспіль пасічники отримують дотацію на бджолосім’ї. Прийнято та запроваджено наказ № 338, який, зокрема, врегулював такі питання як порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та реєстрації пасіки, запровадив нові механізми попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл пестицидами. В робочій групі при Міністерстві вже напрацьовано законопроект «Про бджільництво. Ми – за конструктивний діалог з урядом та з аграріями, за взаємовигідну співпрацю з ними.
Пасічників, які брали активну участь у розвитку вітчизняного бджільництва, у діяльності Спілки, на з’їзді відзначено відзнаками Спілки пасічників.
Обговорювалося також питання, щодо збільшення розмірів членських внесків для членів Спілки пасічників. Ті кошти, які надходили раніше не дають можливості громадському об’єднанню належно розвиватися, та вирішувати навіть елементарні фінансові питання.
У пріоритеті на 2022 рік, озвученому під час з’їзду, – створення Національної програми розвитку бджільництва на 2023-2027 роки. Делегати з”їзду з відповідною письмовою заявою звернулися до Голови Уряду.
Сергій Гриньов, віцепрезидент Спілки пасічників України:
– Це не на один місяць роботи, але така програма має бути, бо Україна є медовою державою. Ми вважаємо, що вона дасть поштовх розвитку галузі та вирішить цілу низку накопичених роками проблем. Адже на сьогодні здобутки українського бджільництва тримаються фактично на ентузіазмі самих пасічників. Україна б’є рекорди з обсягу експорту меду, але це досягнення не держави, а тих людей, які працюють зі стамесками біля вуликів та бджіл.
Напередодні з’їзду, 14 грудня відбулася ще одна важлива, як для пасічників, так і для споживачів бджолопродукції, подія: на засіданні Ради Спілки були затверджені Правила використання колективного товарного знаку, який вже зареєстровано. Цим товарним знаком маркувати свою продукцію можуть виключно члени Спілки. Головна умова – якість продукту має бути підтверджено лабораторними дослідженнями. Тобто, купуючи мед чи інші продукти бджільництва зі стікерами-голограмами з товарним знаком Спілки пасічників України, споживачі можуть бути стовідсотково впевнені у їх якості.
Автор: Супрунюк Я.