Вакцина для бджіл
Здоров'я бджіл

Вакцина, яка захищає здоров’я бджіл

Перша в історії вакцина для комах допомагає бджолам залишатися здоровими.

Пероральна вакцина, яка легко вводиться може захистити запилювачів від бактеріальних захворювань та надати неоціненну підтримку у вирішенні продовольчої проблеми у світі.

Пероральна вакцина DalanAH, яку раніше називали PrimeBEE, є першою в історії вакциною для медоносних бджіл та інших запилювачів. Вона бореться з важкими мікробними захворюваннями, які можуть завдати шкоди спільнотам запилювачів.

Винахід є результатом досліджень, проведених двома колишніми вченими з Гельсінського університету Даліалом Фрейтаком та Хелі Сальмелою.

Основа нововведення досить проста. Коли бджола-матка з’їдає щось із збудниками, сигнатурні молекули збудника зв’язуються вітелогеніном. Потім вітеллогенін переносить ці молекули-сигнатури в яйцеклітини матки, де вони працюють як індуктори для майбутніх імунних реакцій.

До цього ніхто не думав, що щеплення комах може бути взагалі можливим. Це тому, що імунна система комах, хоч і досить схожа на систему ссавців, не має одного із центральних механізмів імунологічної пам’яті – антитіл.

«Зараз ми виявили механізм, який показує, що ви можете насправді вакцинувати їх. Ви можете передавати сигнал від одного покоління до іншого», – говорить Даліал Фрейтак, дослідник, а зараз директор з наукових досліджень Dalan Animal Health

Джерело: https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/stvoreno-pershu-v-istorii-vakcinu-dlya-bdjil

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *