світловідбиваючі жилети для бджіл
Технології

Вчені створили світловідбиваючі жилети для бджіл

Група дослідників з Шеффілдського університету і The Bumblebee Conservation Trust випробували нові, недорогі способи моніторингу видів бджіл у Великобританії, одягаючи комах у світловідбиваючі жилети з високою видимістю.

Моніторинг здійснюватиметься за допомогою веб-інтерфейсу створеної на замовлення системи стеження в реальному часі.

Відстеження бджіл в дикій природі є важливою частиною розуміння їх екології, дозволяючи вченим визначити їх кормову і навігаційне поведінку, а також їх переваги щодо гніздування.

Вчені створили світловідбиваючі жилети для бджіл
Рух помічених бджіл в саду, виявлений монохромною камерою Raspberry Pi
Фото: Майкл Сміт

На даний час дуже важко і дорого відстежувати популяції бджіл. Розповсюджені методи, такі як гармонійні радари, орієнтовані на більші види, такі як джмелі, які достатньо великі, щоб витримати вагу мітки радара.

Майкл Сміт, провідний автор і комп’ютерний фахівець Шеффілдського університету, сказав:

“Знайти саму бджолу важко, а знайти гнізда диких бджіл ще складніше і займає багато часу, особливо якщо це рідкісні або менш відомі види. Цей інструмент, як ми сподіваємося, значно полегшить їх пошук “.

Система успішно пройшла випробування на семи диких видах (більше 100 особин) на двох польових ділянках в Великобританії, включаючи ділянку з дикими квітами в Шеффілдському університеті. Йдеться про невеликих комах, таких як медоносні бджоли і поодинокі бджоли-листорізи. Система стеження змогла виявити бджіл на відстані до 40 метрів.

Світловідбиваюча мітка виготовлена ​​з тієї ж тканини, що і велосипедні жилети високою видимості. Дослідники використовували фотоапарат зі спалахом, щоб сфотографувати бджолу.

світловідбиваючі жилети для бджіл
Фотографія виготовленої на замовлення системи стеження
Фото: Майкл Сміт

Бджола в своєму світлорефлекційному жилеті з’являється у вигляді крихітної яскравою точки. Попередньо бджіл ловили сіткою і поміщали в маркувальний горщик королеви, який часто використовується бджолярами, а потім їх іммобілізовували за допомогою холодного повітря, що дозволяло безпечно і неінвазивно розмістити мітки.

Система стеження побудована з готових недорогих компонентів і складається з камери з глобальним електронним затвором, спалаху і комп’ютера Raspberry Pi. Електронний затвор забезпечує дуже коротку експозицію, що дозволяє світлу від спалаху висвітлювати сцену, а не сонце.

Низька вартість таких систем стеження дає можливість розширити масштаби автоматизованого моніторингу запилювачів для усунення прогалин в даних.

Джерело: https://phys.org/news/2020-12-high-vis-vests-bee-behaviour.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *