Новини зі світу

ВЕЛИКІ ПРОБЛЕМИ БДЖІЛЬНИЦТВА ПАЛЕСТИНИ

Медоносні бджоли – один із природних скарбів Палестини. Чудовий мед, що видобувається в цій країні, істотно знижує продовольчу проблему для 2-мільйонного населення країни, яка зазнає великих економічних труднощів через політичні та військові конфлікти, а також торговельну блокаду. До того ж бджільництво є джерелом доходу для понад 2500 сімей у секторі Газа та на Західному березі річки Йордан плюс створює додаткові робочі місця.

Проте сьогодні ця індустрія перебуває у глибокій кризі. І виною тому – зміна клімату та погодні аномалії. Надзвичайно холодні періоди змінюються екстремальними дощами. Все це не тільки не дозволяє використовувати медозбір, а й змінює навколишнє середовище. Зникають численні види рослин, які зазвичай використовують бджоли для збирання нектару. А ті, що залишилися, цвітуть раніше або пізніше звичайного часу і відцвітають значно швидше.

Масштаб лиха можна оцінити за офіційними даними Центрального бюро статистики та Міністерства сільського господарства Палестини, в яких зазначається, що кількість бджолосімей у Газі скоротилася до позначки у 16 700. Для порівняння, ще кілька років назад ця цифра дорівнювала 47 600 сімей.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.