Новини з України

ВІДРОДЖУЄ ТРАДИЦІЇ МЕДОВАРІННЯ

Роман Войтків

Дрогобичанин Роман Войтків уже понад 36 років активно займається бджільництвом. Воно стало справою всього життя

Пасіка чоловіка розташована в урочищі зі символічною назвою Бджілка, що неподалік міста. Сюди він поспішає щовихідних, аби набратися у крилатих трудівниць сил і наснаги.

Ідею виготовлення медових напоїв пан Роман виношував давно. Його завжди дивувало, чому делегації Молдови або інших держав мають чим представити свою країну, а ми ні? Так створив національний бренд, з яким презентують Україну за кордоном. У 2017 році разом із членами Гільдії медоварів України отримав ліцензію і запустив мінізавод, що виробляє медові напої.

В їх основі – віковічні традиції нашого народу. Так «Медівка» – суто зброджений продукт, що по праву належить до найстаріших. А «Медак» – бальзам на основі меду, плодів та настоянок трав. Згадані напої – без ГМО, консервантів, непастеризовані, аналогів яким годі знайти у світі.

За словами господаря, вони здавна становили окрему елітну групу п’янкого питва, споживання котрого не шкодило, а, навпаки, сприяло оздоровленню людей.

Відомо, що мед на 100% засвоюється організмом. Це універсальний лікарський засіб, допомагає за багатьох недуг (скажімо, застуди), сповільнює процеси старіння.

«Наша місія – відродження та розвиток національного бренду України, яка з давніх-давен славилася унікальними медовими хмільними напоями», – наголошує Роман Войтків.

Нещодавно він став учасником 47-го світового конгресу «Апімондія», що відбувався у турецькому Стамбулі. Тут представники нашої держави вибороли сім медалей (дві золоті, дві срібні і три бронзові). Зокрема, герой нашої розповіді отримав «золото» за медак-апіфітобальзам «Кавовий», а медовари гільдії – за лікер «П’янка вишня» і бронзу (медівка «Медова ягода»).

Зауважимо, у рідному місті Роман Теофілович відкрив дегустаційний зал «Медова Хата», де приймає туристів, школярів, студентів, усіх охочих дізнатися більше про історію бджільництва. Тут гості куштують різні медові смаколики, напої.

Водночас у дегустаційному залі можна ознайомитися з таємницями вулика, отримати інформацію про весь спектр оздоровчої продукції пасічництва. Окремі відвідувачі вперше смакують справжнім питним медом.

Окрім лекцій і дегустації, кожен охочий має змогу оглянути експонати музею медоваріння, а також ваг, де представлені багато зважувальних пристроїв різних епох. Тут же зібрано зразки вуликів з усього світу: скельні, до яких добиралися за допомогою жердин; лісові дуплянки. Є й сучасні плетені вулики-сапетки, котрі на зиму заносять у стебник-зимівник. Чільне місце посідає розбірний рамковий вулик Прокоповича, в якому беруть мед і віск без шкоди для бджіл. А ще побачите бочки, медогонки, старовинне лабораторне обладнання тощо.

Оскільки бджолина продукція не лише смачна, а й корисна (часто цілюща), то ентузіаст заснував центр нетрадиційної медицини «Консиліум», де хворі проходять огляд та отримують вичерпну інформацію кваліфікованих апітерапевтів про лікування бджолиною продукцією. Перебування у вулику-лежаку дасть змогу не тільки відпочити, а й відновити сили, позбутися негативної енергетики, очистити своє біополе.

Нині Роман Войтків примножує славу рідного Дрогобича не лише як міста солеваріння і Дрогобицької ковбаси, а й мріє перетворити його у столицю українського медоваріння. У цій справі йому активно до­помагають родина, сини.

https://wz.lviv.ua/life/478858-vidrodzhuie-tradytsii-medovarinnia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.