Зупинити високу смертність бджіл у країнах Європи, США та деяких інших регіонах не вдається. Вчені та бджолярі згодні з тим, що причина комплексна, але немає єдності у причинно-наслідкових зв’язків і в тому, які проблеми необхідно вирішувати насамперед, на чому насамперед треба зосередити науковий потенціал.
«Смерть бджіл ніколи не була такою високою, як минулої зими, – каже Філіп Лекомпт, професійний бджоляр із Марни та президент «Мережі збереження біорізноманіття бджіл Франції» (RBA). – Я переконаний, що всупереч поширеній думці, фітосанітарні продукти, зокрема неонікотиноїди, не є основною причиною цієї безпрецедентної смертності. Головне – це розвиток вірусних популяцій».
Кількість вірусів зростає. Дослідники виділяють вже 60 смертельних вірусів, які постійно присутні у вулику. У той же час імунітет бджоли падає, його не вистачає, щоб упоратися з такими масованими атаками. Як наслідок в них виникають патології, вони слабшають та гинуть. «Уже протягом 10 останніх років багато вчених попереджають про цю небезпечну тенденцію і пов’язані з цим руйнівні наслідки, але ніхто не хоче цього чути», – обурюється з цього приводу Леконт.
За даними ANSES (Французьке національне медичне агентство), лише 12% бджолярів країни вважають віруси проблемою. “Ця цифра говорить про те, що ми заперечуємо очевидне – журиться Філіп Леконт. – Нам потрібно змінити наші світогляд і мати більш реалістичне бачення проблем бджільництва”.
Як французький бджоляр пропонує міняти світогляд пасічників, як діяти, щоб змінити становище на краще, читайте, будь ласка, за посиланням:
https://pasika.news/virusy-golovna-prychyna-zagybeli-bdzhil/