Цікаво

Ворог бджіл – ворог пластику!

Поліетилен (PE) складає 30% обсягів виробництва пластику у світі, що значною мірою сприяє забрудненню планети пластиковими відходами на сьогоднішній день.

Вчені всього світу шукають рішення проблеми пластикових відходів, що генеруються сучасною цивілізацією.

Одна зі стратегій утилізації пластикових залишків є біодеградація (руйнування біологічними агентами). Пошук біологічно активних речовин привернув до себе головний шкідник бджільництва.

Ферменти травної системи личинки Galleria mellonella (велика воскова міль) окислюють PE протягом однієї години. На сьогодні це єдиний найшвидший біологічний агент, здатний хімічно модифікувати PE.

 Воскова міль — ворог, самка її за свою коротку, приблизно двотижневе життя відкладає в щілини вулика, рамки та щільники близько 700 яєць. Личинки молі руйнують воскові будови, знищують стільники та завдають великого клопоту розплоду. Два наступних покоління одної пари  молі знищують до 100 кг воскових стільників, що відповідають 60 кг чистого воску.

Встановлено, що arylphorin (арилфорин) та hexamerin (гексамерин) є білками з 200, виявлених у личинки Galleria mellonella, і безпосередньо спричиняють біодеградацію PE. Маємо надію на те, що у найближчому майбутньому буде створений біологічний реактив для утилізації поліетилену.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.