маркировка меда
Аналітика ринку

ЄС змінить правила маркування харчових продуктів

Щоб зупинити потрапляння підробленого китайського меду на ринки країн ЄС, Євросоюз збираєься змінити правила маркування харчових продуктів,

Про це домовилися міністри сільського господарства країн ЄС і єврокомісар з сільського господарства, повідомляє.  Бджолярі ЄС давно скаржилися на недобросовісну конкуренцію з боку низькоякісного медом, виробленого в промислових масштабах у Китаї, найбільшому в світі виробнику меду. Китайські виробники меду зазвичай додають цукровий сироп – практика, яка не відповідає стандартам ЄС, але її важко виявити.

Поточні правила маркування меду ЄС вимагають, щоб на етикетці була вказана країна походження ЄС, але коли йдеться про суміші меду з різних країн, категорії розпливчасті – просто вказується ЄС, країни, що не входять в ЄС, або суміш.

Прагнення до “докладного і однозначного” маркування медових сумішей було ініційовано Францією, Португалією і особливо Словенією, країною бджолярів-любителів, яка використала своє головування в ЄС, щоб винести це питання на порядок денний.

Словенія хоче, щоб країни походження медових сумішей були індивідуально вказані на етикетках.

Подгоршек не назвав Китай або будь-яку третю країну, але він є одним з найбільших експортерів меду в ЄС поряд з Україною, а підроблений китайський мед був предметом обговорення в Брюсселі протягом багатьох років.

Міністр сказав, що деякі країни ЄС також хочуть, щоб на новій етикетці було зазначено, яка частка меду в суміші надходить з кожної країни.

Джерело: https://ilsalvagente.it/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *