8 млн. бджіл загинуло
Новини

Загинуло 8 мільйонів бджіл

8 мільйонів бджіл загинули 11 травня під час відправки Укрпоштою із Закарпаття. Їх закарпатські бджолярі адресували замовникам.

Про це у своєму Telegram-каналіповідомив журналіст Віталій Глагола:

”Бджолярі із Іршави і Виноградова надіслали спеціальні пакети з бджолами, маткою і спеціальним розплодом Укрпоштою до замовників.

400 спеціальних пакетів працівники Укрпошти везли у звичайній вантажівці Hyundai. Через відсутність кисню і відсіків для провітрювання усі 8 мільйонів бджіл, що були у вантажівців не вижили. Це виявили в Ужгороді за кілька годин після відправки.

Фото: https://agronews.ua/

«Вони просто запарились у тій вантажівці  без кисню і під розпеченим металом. Вони ж живі – це не просто вантаж. Бджолам теж треба кисень, а тут його не було ще й у спеку. У мене серце розривається від побаченого вчора. Справа не тільки у матеріальних збитках – бджіл шкода неймовірно», – розповіла мені одна із пасічниць Марія Лендел.


Бджолярі звернулись до поліції і збираються судитись із Укрпоштою. Вартість усіх відправлених поштою бджіл на ринку складає близько 500 тисяч гривень. За словами Речниці Нацполіції Закарпаття Ганни Дан правоохоронці зареєстрували заяви, повідомляє ресурс Суспільне.

12 травня на сайті Укрпошта опубліковано офіційний коментар “Щодо ситуації з перевезенням бджіл”. Повідомляється, зокрема, що Укрпошта щорічно в сезон транспортує бджіл, насамперед на численні прохання українських бджолярів. Те, що сталося, сталося вперше. Зокрема, через різке підвищення температури в області до +27° С і вище.

“Варто зазначити, – говориться в заяві, – що перевезення бджіл відбувалося за встановленими правилами: бджоли були розміщені в дерев’яних ящиках з вентиляційними отворами. Також варто розуміти, що вантажівки, якими Укрпошта перевозить відправлення, не абсолютно герметичні – там є доступ повітря. Крім того, на початку сезону співробітники Укрпошти були неодноразово проінформовані про умови пересилання бджіл”.

Нині Закарпатська дирекція Укрпошти з’ясовує деталі інциденту. Паралельно колеги вже провели перемовини з Асоціацією бджолярів та, безпосередньо, з бджолярами-відправниками. Ступінь відповідальності та питання компенсації будуть визначені після з’ясування всіх обставин.

Відсьогодні вимоги до пересилання та транспортування бджіл будуть посилені. Зокрема, вже погоджено з профільною асоціацією питання щодо температурних обмежень: Укрпошта не буде перевозити бджіл, якщо температура повітря в місті відправлення чи доставки буде перевищувати +20°С. 

Фото: https://agronews.ua/

На майбутнє, враховуючи раніше заявлені плани, поточний випадок і те, що обробка таких вантажів автоматичними сортувальними лініями є неможливою, в наступному році компанія припинить надання цієї послуги і буде рекомендувати клієнтам завчасно звертатись до спеціалізованих перевізників, щоб зберегти і свій бізнес, і здоров’я бджіл”

“В будь-якому випадку, бджоли загинули, бо були порушені правила їх перевезення, – вважає віце-президент ГС “Спілка пасічників України” Денис Солдатов. – Хто саме порушив: перевізник чи бджолярі, буде остаточно зрозуміло після розслідування інциденту. Щоб такого не траплялося, треба знати як правильно перевозити бджіл і дотримуватися цих вимог. Спілка пасічників, зі свого боку, готова допомогти: наші фахівці в будь-якому регіоні України готові надати кваліфіковані консультації як перевізникам, так і бджолярам щодо організації правильного і безпечного транспортування бджіл”.

Джерело: https://agronews.ua/news/zagynuly-8-mln-bdzhil-yakyh-vidpravyly-ukrposhtoyu/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *