Законодавство

Чи отримувати державну дотацію на бджолосім’ї?

Таким питанням перейнялися пасічники у 2020 році, оскільки Кабінет Міністрів України звернув увагу на неодноразові звернення Спілки пасічників України щодо підтримки бджільництва та вперше бджіл включив у перелік дотаційних тварин у межах видатків з держбюджету для підтримки тваринництва.

Так, Уряд своєю постановою від 20 травня 2020 року за № 395 вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)” та встановив розмір дотації.

Зокрема, дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60000 гривень одному отримувачу.

Основні умови надання державної дотації

Наявність зареєстрованої пасіки та карткового рахунку в будь-якому банку України, а також реєстрація власника пасіки як оператора ринку харчових продуктів (якщо пасічник виробляє і реалізує мед, то Закон автоматично відносить його до оператора ринку, хоче він того чи ні).

Відповідні копії документів слід було подати особисто до 1 жовтня 2020 року до сільських, селищних, міських Рад за місце реєстрації пасіки.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
29 жовтня 2020 року (наказ №2195) збільшило загальну суму дотації на бджолосім’ї з 110 млн.грн. до 239,5 млн.грн., тобто всі власники пасік, які мають потребу у дотації і подали документи, – отримають її в повному обсязі у листопаді-грудні поточного року.

Отже, в цілому у 2020 році держава надасть безповоротні дотації для 1,197 млн. зареєстрованих бджолосімей.

Однак Вам, шановні пасічники, вирішувати потрібна Вам така допомога від держави чи ні. Вона є поширеною вже давно в інших країнах і довела свою ефективність.

Упродовж червня-вересня 2020 року до Центру підтримки пасічників звернулося понад 1 тис. власників пасік, у т.ч. членів Спілки, за консультаціями та допомогою в оформленні та поданні відповідних документів.

Залишився останній крок – виплата дотацій на карткові рахунки пасічників. Відповідно робота зроблена і всі в очікуванні дій від влади.

Я переконаний, що все відбудеться і в тяжкий для бджільництва рік люди вперше отримають хоч і невелику, але підтримку з боку держави.
Гарної зимівлі. Бережіть бджіл. Завжди радий допомогти.

Автор: наш експерт С. О. Гриньов

Фото: https://minfin.com.ua/2020/09/15/52380877/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *