Цікаво

ЧИМ ЗЯНЯТИ ЖІНКУ НА ДАХУ? ЗВІСНО ЧИМ – БДЖІЛЬНИЦТВОМ!

В Ізраїлі некомерційна асоціація Mosella, що об’єднує художників, громадських діячів, педагогів та підприємців, виступила з новою практичною ініціативою, мета якої допомогти вижити бджолі, озеленити Єрусалим та навчити жінок займатися корисною справою доглядом за бджолиними сім’ями.

Генеральний директор асоціації Матаном Ісраель за допомогою експерта з бджільництва Йоссі Оуда розпочали проект Rooftop Bees. Вже роздано та встановлено на дахах будинків десяти вуликів у багатолюдних східних кварталах Єрусалиму. Під керівництвом Оуда біля сотні жінок пройшли курси пасічників. У кожної з’явився вулик. Щоб покращити кормову базу мешканців міста закликали, де тільки можна, висаджувати медоносні рослини. Дахи та балкони міста, які раніше пустували, поступово перетворюються на квітучі сади з безліччю бджіл.

Чому це важливо саме для східного Єрусалима? Там переважно проживає арабське населення. Близько 80% жінок цієї частини міста зайняті виключно домашніми турботами. Але дуже важливо, на думку Ісраеля, знайти для жінки суспільно значиму та корисну роботу, але без шкоди для арабських цінностей та традицій. Доглядати бджіл, перетворювати місто на сад – саме таке заняття.

Оуда стверджує, що при правильному догляді кожен вулик може приносити до 30 кг меду на рік. А це суттєва економія чи прибавка до сімейного бюджету. Таким чином, жінки роблять свій внесок у сімейну економіку, а також розширюють свої особисті можливості. Якщо раніше вона в основному займалася виключно утриманням будинку та турботою про дітей, то тепер вона ще розводить бджіл і це зміцнює її становище в сім’ї та суспільстві.

На даний момент до проекту приєдналося 115 жінок. В останні дні прибуло ще 40 вуликів, які будуть роздані зацікавленим жінкам та їхнім родинам. Мета полягає в тому, щоб протягом 3 років охопити 500 сімей, які будуть доглядати медоносних бджіл на дахах будівель.

Асоціація просуває ідею озеленення дахів та балконів з утримання на них бджіл, також в інших частинах міста з компактним проживанням ультраортодоксальних груп населення.

Анатолій ГУРМАН, телеграм-канал автора https://t.me/pasikadenzadnem

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.