Історія Beeble почалася дев’ять років тому, коли місіс Нікола Рід, художниця, що проживає в графстві Уїлтшир на півдні Англії, отримала у своє розпорядження вулик з бджолами. Спочатку бджолосім’я була подарована її чоловікові Джейсу на 50-річчя. Але він пристрасний наїзник і йому не припало до душі сусідство коней з бджолами, тому на курси бджолярів довелося йти Ніколі…
Свій перший медовий урожай Рід роздала друзям. А суш із залишками меду вирішила не віддавати на обсушування бджолам, а замочити у шотландському віскі. За кілька днів, за словами жінки, сталася «щаслива алхімія». Мед розчинився утворивши смачний «еліксир». Розливши його по пляшках, вона розпродала його на місцевому фермерському ринку протягом години. Саме тоді виникла ідея налагодити виробництво напою на основі віскі та місцевого меду. У 2017 році місіс Рід зареєструвала торгову марку Beeble і сьогодні щорічно продає понад 50 тисяч пляшок напою, який позиціонують як медова горілка та медовий ром. Beeble вже здобула дві престижні нагороди Great Taste.
Мед вона купує у місцевих бджолярів. Три рази на рік його відправляють на сімейний лікеро-горілчаний завод до Шотландії, де витримують кілька місяців у віскі, а потім переливають у характерні, прикрашені бджолами пляшки. Напій має різні смаки залежно від того, з яких рослин отримано мед. Напої Beeble можна пити в чистому вигляді з льодом або використовувати як основу для коктейлів. М’який смак дуже відрізняється від смаку базового спирту. Напій особливо популярний серед людей, які зазвичай не п’ють міцні напої. У планах Рід розширити асортимент, використовуючи меди іншіх регіонів Великобританії. А також опанувати випуск медового мескалю з текілою.
Займаючись бізнесом, жінка не залишає бджільництво. У саду її будинку є вісім бджолосімей. Мало того, у свою «віру» їй вдалося долучити і чоловіка, який обзавівся двома вуликами, які встановив у лондонському Ковент-Гарден, неподалік офісу, де працює.
«Бджолам ми не потрібні, але нам без них буде дуже скрутно» – розмірковує жінка. «Я лише їх охоронець. Коли я відкриваю вулик, я щоразу навчаюсь у бджіл, але я не впевнена, що вони чогось навчаються у мене».
Найближчим часом місіс Рід планує відкрити свою власну школу бджільництва. Вона також є послом благодійної організації Bees for Development, яка допомагає деяким найбіднішим країнам світу стати самодостатніми завдяки бджільництву.
Анатолій ГУРМАН