Маркетинг

Ключові інструменти для аналізу ринку

Вивчення нових ринків збуту та глобалізація бізнесу на сьогодні є ключовим завданням для численних українських компаній. Однак успішна стратегія виходу на новий ринок передбачає докладний аналіз регіону з урахуванням всіх можливостей та ризиків. Перед запуском рекламних кампаній важливо провести аналіз конкуренції, оцінити правове та політичне середовище, визначити обсяг ніші та зрозуміти попит.

У даній статті ми відібрали популярні онлайн-сервіси, які допоможуть маркетологам оцінити перспективи виходу на новий ринок. З отриманими даними можна розробити ефективну стратегію просування.

Навіщо потрібно робити аналіз ринку

Аналіз ринку є важливим інструментом для глибокого розуміння поведінки клієнтів та виявлення ринкових тенденцій, що дозволяє приймати обґрунтовані рішення щодо асортименту продукції та розробляти ефективні бізнес-стратегії. Ці дослідження корисні для тих, хто стоїть перед завданням започаткування нового бізнесу чи розширення діяльності, зокрема для випередження конкурентів.

Хоча відкриття бізнесу без попереднього аналізу ринку можливе, це призводить до збільшення ризику невдачі. Відсутність комплексного аналізу може призвести до пропуску важливої інформації про конкурентів та особливості ніші, або невірної оцінки власних сильних сторін.

Розгляньмо ситуації, коли дослідження ринку може бути надзвичайно корисним:

Конкурентний аналіз. Проведіть огляд ринку для визначення впливових гравців, розуміння тенденцій та оцінки конкурентоспроможності. Визначте свої сильні сторони та коригуйте маркетингові стратегії.

Релевантні конкуренти. Обирайте лише тих конкурентів, які є відповідними, і зосереджуйтеся на їхніх стратегіях. Аналізуйте сильних гравців і стежте за новачками в вашій ніші.

Оцінка конкурентоспроможності. Зберіть вичерпну інформацію про конкурентів, щоб зрозуміти, чи маєте достатньо ресурсів для привертання клієнтів та розвитку бізнесу.

Ідеї для розвитку бізнесу. Аналізуйте конкурентів для знаходження інсайтів та нових ідей для розвитку бізнесу. Відкрийте для себе трендові продукти чи послуги.

Ідеї для УТП (унікальна торгова пропозиція). Після аналізу конкурентів впевніться, що ви охоплюєте все необхідне для ваших клієнтів, і потрібно виокремиться серед конкурентів за допомогою унікальної торгової пропозиції.

Планування бюджету. Проаналізуйте стратегії оплати за клік перед запуском нового бізнесу, щоб визначити необхідний бюджет для запуску та утримання бізнесу.

Оцінка перспектив. Після аналізу ресурсів, конкурентів, бюджету і ринку ви зможете розробити правильну стратегію та побачити перспективи розвитку.

Пошук компаній для інвестування. Досліджуйте можливості для пасивного доходу та стимулюйте розвиток компаній. З їхнім процвітанням зростатимуть і ваші можливості для отримання прибутку.

Пошук спонсорів. Аналізуйте конкретну галузь та знаходьте найкращі компанії для співпраці. Спонсори можуть допомогти вам вийти на нові ринки або привернути широку аудиторію користуючись їхньою клієнтською базою.

Планувальник ключових слів: аналізуємо попит

Використання планувальника ключових слів дозволяє відібрати ефективні слова та фрази, що належать до вашого асортименту товарів чи послуг. Додатково інструмент забезпечить вам інформацію щодо частоти пошукових запитів та їхньої динаміки з часом. Планувальник ключових слів надає важливі дані про періоди зростання та попит, що дозволить вам визначити сезонні тенденції.

Webmaster Tools для Bing: Майстерня від Microsoft

Якщо аналіз вказує на популярність Bing у вибраному регіоні, цей інструмент стане вам у нагоді для виявлення ключових слів, що відповідають особливостям цього пошуковика.

Market Finder: інструмент від Google для аналізу ринків

Market Finder – це ефективний інструмент від Google, призначений для допомоги маркетологам визначити країни, де існує попит на конкретний товар чи послугу.

Ці дані узагальнюються, щоб допомогти вам зрозуміти наявність попиту на ваші товари чи послуги у конкретному регіоні, а також оцінити складність задоволення цього попиту.

Бібліотека реклами Facebook: аналіз та інсайти у таргеті

Цей інструмент дозволяє вам глибше зрозуміти стратегії та підходи конкурентів у сфері таргетованої реклами на Facebook. Аналізуючи їхні оголошення, ви можете здобути варіанти для вдосконалення власних рекламних кампаній, здійснюючи вдалі зміни в креативному підході та текстах оголошень.

Facebook Audience Insights: детальний аналіз аудиторії

Інструмент Facebook Audience Insights є надзвичайно корисним для ретельного аналізу вашої аудиторії. Він дозволяє вам розраховувати аудиторію за інтересами та країнами, а також визначати перетини між різними групами аудиторії. Це важливий інструмент для вимірювання обсягу ринку перед запуском рекламних кампаній.

SimilarWeb: вебаналітика для бізнесу

Для ефективного аналізу ринку важливо визначити основних лідерів та детально розглянути їхню активність в онлайн-просторі. SimilarWeb стає важливим інструментом для цієї мети. Спільно з цим сервісом ви зможете провести оцінку:

Відвідуваність сайту (мобайл та десктоп). Оцінити обсяг та характер відвідуваності, щоб зрозуміти популярність та розподіл трафіку. Канали трафіку. Визначте, з яких джерел надходить трафік, щоб оптимізувати маркетингові стратегії та підвищити ефективність. Лояльність аудиторії.

Аналізуйте час, який відвідувачі проводять на сайті, показники відмов, та кількість переглядів сторінок за сеанс, щоб зрозуміти рівень зацікавленості. Демографічні дані, географічний розподіл та інтереси аудиторії сайту. Отримайте важливі відомості, які дозволять вам точно налаштувати свої стратегії залучення клієнтів та адаптувати контент.

Ці дані відображають повний образ онлайн-присутності конкурентів та гравців ринку, що сприяє ефективному плануванню та вдосконаленню власних стратегій.

Ahrefs: безліч інструментів і функцій

Основні можливості включають: Аналіз органічної видачі конкурентів. Оцінюється посилальне просування, контент, трафік і позиції в пошукових результатах. Аналіз ключових слів. Включає пошук низькочастотних запитів, пошукові підказки і кластеризацію за смисловими групами. Швидко знаходить свіжий та цитований контент за введеним ключовим словом, спрощуючи пошук і аналіз контенту. Аналіз позицій. Здатний ефективно сканувати позиції в пошукових результатах, надаючи комплексний огляд розташування ваших та конкурентних сайтів.

Serpstat: один клік для аналізу ринку

У потужному українському сервісі Serpstat з’явився новий функціонал — «Аналіз ринку», що включає наступні параметри: Трафік, Видимість, Ключові фрази SEO, Домени, що посилаються, Вхідні посилання, SDR (Serpstat Domain Rank),

За допомогою цього інструменту можна легко виконати аналіз ринку в один клік

Резюмуємо

Дослідження ринку становить важливий етап підготовки маркетингової стратегії. Для аналізу правового та економічного середовища рекомендується використовувати єдиний експортний веб-портал (наприклад, у США важливу інформацію для експортерів надає United States Commercial Service (USCS), яка є частиною Department of Commerce), а для аналізу конкурентів — Serpstat, SimilarWeb, Ahrefs, а також бібліотеку реклами Facebook.

Планувальник ключових слів та Webmaster Tools допоможуть у відборі релевантних ключових слів у вашій ніші для ефективного запуску рекламних кампаній. Market Finder визначить країни, де існує попит на ваші товари чи послуги, а StatCounter надасть вам інсайти щодо поведінки користувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.