Коротко про бджіл
Цікаво

Коротко та цікаво

Цікаві факти про бджільництво з усього світу, а також рекорди, яскраві події, нові технології та курйози читайте в розділі “Коротко та цікаво”)


Перша наукова праця про мед була створена в IV столітті до нашої ери. Грецький вчений Ксенофонт написав багатотомний твір «Анабазис», в якому описав життя бджолиного вулика і визначив лікувальні властивості меду. Пізніше ці дослідження продовжив Аристотель, який сам займався бджільництвом.
Пам’ятник бджолі

У 2005 році в Москві відкрили пам’ятник бджолі. Бронзова бджола і три шестигранні колони були встановлені на території еколого-просвітницького центру «Кузьминки». Існує повір’я, що ця бджола приносить удачу, якщо потерти її долонею. Друга назва пам’ятника – Гімн праці.лікування зуба бджолиним воском

Віск застосовувався ше в доісторичної стоматології часів неоліту

У людської нижньої щелепи 6500-річного віку, зщнайденої у Словенії є сліди наповнення каріозної порожнини зуба бджолиним воском.

Дослідження вчених показали, що бджоли вміють вибирати оптимальний маршрут. Бджола робить обліт і повертається назад таким чином, що підсумковий шлях виявляється найкоротшим.Таким чином, ці комахи ефективно справляються з класичним «завданням комівояжера» з інформатики, на вирішення якої потужні суперкомп’ютери можуть витрачати не один день.
Бджоли собору Нотр-Дам

Бджоли собору Нотр-Дам вижили після пожежі

180 000 бджіл з пасіки, що розташовувалися на даху паризького собору Нотр-Дам вижили попри масштабну пожежу в соборі. Під час пожежі їх приспав вуглекислий газ. Три вулики було встановлено на даху собору в 2013 році в рамках міської ініціативи зі збільшення популяції бджіл в містах.У світі більше 20 тис. видів бджіл

Багато з них досі мало вивчені, особливо дикі бджоли. Вони вважаються особливо високорозвиненими комахами. У бджіл дуже сформоване почуття родини, вони ніколи не живуть одинаками, спільно добувають їжу, заготовляють її на зиму, здійснюють пошук житла, вирощують потомство і оберігають матку.Найбільша пасіка у світі

Найбільша пасіка у світі

Пасіка знаходиться в США, містить 82 тис. вуликів. Це 3% від усіх вуликів країни. Обслуговують її 102 працівники. Щорічний дохід від пасіки становить близько $14 млн. 50% виручки ― це послуги запилення (мигдаль, черешні та яблука).
Українці – нація бджолярів

Український мед у світі займає одну з перших ланок, він конкурує тільки з аргентинським. Бджільництвом  та виробництвом  меду займається кожен сотий українець. Ми експортуємо 5% всього меду у світі, більше 75 тисяч тонн.

В 1814 році Петро Прокопович з Чернігівщини винайшов рамочний вулик та відкрив школу пасечников. 700 випускників впровадили нову технологію по всій Європі, а згодом і по світу.Українські та польські інженери створили “розумну пасіку”
Винахід може принести до 4 млрд. дол. прибутку. На тлі збільшення виробництва меду в Україні наші інженери спільно з польськими колегами розробили “розумну пасіку”, в якій кожен вулик обладнаний пристроями з підключенням до інтернету, які передають інформацію про життя бджіл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *