Апітерапія

ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ МЕДОМ

Екзема або дерматит – це захворювання, при якому шкіра червоніє та свербить. За даними Американської академії дерматології (AAD), існує багато типів екземи, включаючи атопічний дерматит, контактний дерматит та екзему рук. Атопічний дерматит є найпоширенішою формою цього захворювання.

Оскільки ліків від екземи немає, важливо тримати захворювання під контролем, не допускаючи загострень. Найчастіше для цього застосовують різні креми, антигістамінні препарати, світлотерапію та інше. Деякі альтернативні методи проти екземи також є гарним варіантом, який лікарі часто рекомендують своїм пацієнтам. Наприклад, Національна асоціація екземи (NEA, США) рекомендує мед.

Всі знають про цей продукт, як про один з головних продуктів на кухні. Але він також століттями використовувався для лікування опіків та ран. Доведено, що він має антибактеріальні, противірусні та антиоксидантні властивості, що робить його ідеальним для лікування ран, виразок та інфекцій. Ці його чудові властивості привернули увагу лікарів у справі протистояння екземі. Після низки дослідів отримали відмінні результати, що дало підстави NEA сміливо рекомендувати цей метод практичного використання.

Застосовувати просто: нанесіть шар меду на уражені ділянки шкіри, замотайте марлею, за кілька годин змийте теплою водою. Ідеальний варіант – нанести мед увечері перед сном, вранці пов’язку зняти, проблемну зону помити. Для досягнення найкращих результатів рекомендується повторювати процедуру щодня протягом тижня, а потім бажана семиденна пауза. Такі курси терапії можна проводити постійно.

Хоча алергічна реакція на мед малоймовірна, вона може статися, особливо якщо у вас алергія на бджолину отруту чи пилок. Тому вперше нанесіть невелику кількість меду на невелику ділянку та простежте за реакцією організму. Якщо алергічних реакцій не було, сміливо застосовуйте мед далі.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.