Продукти бджільництва

МАГАЗИН ЕКЗОТИЧНИХ СОРТІВ МЕДУ

У місті Міннесота (США), у найбільшому торговому центрі Америки Mall of America, є невеликий магазин під назвою Worker B. У ньому продається мед різних сортів з усього світу! Це велика колекція зібрана власником магазину Майклом Седлачеком за допомогою своїх друзів та знайомих бджолярів. Відвідувачі торгового центру, зацікавившись продукцією, заходять, щоб спробувати або купити мед. Деякі шукають екзотичні аромати, інші – особливий смак дому, який розбурхує пам’ять дитинства. «У всьому світі мед у пошані. Це, мабуть, найцінніша їжа», – каже Майкл, вказуючи на маленьки баночки меду, доставленого з Ємену. Він один із найдорожчих і має попит у клієнтів з Близького Сходу, які готові переплачувати, аби відчути смак рідної країни.

Здебільшого американці не є медовими гурманами. Багато хто з них звик до «просто солодкого» смаку меду з продуктового магазину. Тому і бувають шоковані різноманітністю ароматів та приголомшливими розповідями Седлачека про смакові особливості різних сортів меду та культуру їх споживання.

Почавши свою розповідь про 200 сортів меду, він зненацька шокував, заявивши, що всі вони однакові. Виявилося, що всі вони однаково добрі. «Навіть якщо вам не подобається якийсь сорт, це нічого не означає. На кожен смак та аромат є свій любитель і покупець, який вважатиме його чудовим», – каже він. Як карту Торо, він на удачу дістає баночку меду і до неї додається ціла низка історій та пояснень: коли і ким зібран, який букет квітів до нього входить, які погодні умови були під час цвітіння. Все це відіграє роль смакових особливостей меду!

Майкл багато часу приділяє пошукам унікальних сортів меду з усього світу, знає в них толк, але часто угоди укладаються прямо в магазині. Заходить бджоляр і питає: «Чи не зацікавить вас мед із дерев хурми, що з штату Іллінойс?». «Чи не купите трохи меду, виробленого після лісових пожеж на заході Сполучених Штатів, коли цвіла лише черемха?».

Майкл товариський, привітний та терплячий продавець. Хоча й називає місце за прилавком «важким». Дуже часто доводиться чути: «Чому у вас такий дорогий мед?!». «Бо він важко дістається…». Найприємніше: «Хочу купити найдорожчий мед!». «Можу запропонувати мед бджоли меліпони з Юкатану…».

Майкл каже, що магазин не зміг би процвітати без потоку людей із різних країн, які люблять та шукають рідкісний мед із незвичайними смаковими нотками. Тим не менш, найціннішими для себе вважає простих американських клієнтів, які забрели за чимось простеньким, наприклад, за конюшинним медом, а вийшли з цілою колекцією рідкісних медів.

Дуже боляче по бізнесу вдарила пандемія ковіда. Торговий центр «занурився у пітьму». Виручили постійні клієнти та інтернет магазин. Зараз, коли карантинні обмеження знято, магазин починає набирати торговельних оборотів. Інакше й не може бути. «Зрештою, купівля, продаж та дарування меду – це традиція, яка зберігалася під час кожної катастрофи в історії людства» – стверджує усміхнений Майкл.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.