Памятники пчелам
Цікаво

Пам’ятники бджолам і бджолярам

Найсолодше, з доступного здавна людям (як синонім «найсмачнішого») – мед. Стародавні грецькі боги, як вважали греки, харчувалися амброзією і нектаром, в цьому була запорука їх безсмертя.

Коваль у Гоголя, потрапивши до цариці за чобітками для своєї Оксани, наївно запитує: «А чи правда, що царі їдять тільки мед і сало?».

Стародавні монастирі утримували свої пасіки: віск, вироблений бджолами, широко використовувався у виготовленні свічок. Акридами та медом харчувалися святі пустельники. Не дарма по всьому світу стоять пам’ятники бджолі.

Святі покровителі бджільництва – Зосима і Саватій – зображені в пам’ятнику, відкритому протоієреєм Микитою Панасюком в Докучаєвському парку 22 жовтня 2010 року у місті Донецьк. Ковані бджоли, дві фігурки ведмедів – з вуликoм в руках і з бочкою меду, виготовлені завдяки жителям міста. Після відкриття присутніх пригощали медовими пряниками, чаєм з медом.

Слова, вибиті на камені: «Бджола – друг людини, якому притаманні працьовитість, доброчесність, самовідданість, охайність, справедливість, почуття дружби, що має бути не чужим сучасній людині». Дійсно, має бути не чужим…

 У Москві в 2005 році під час Екологічного фестивалю відкрили пам’ятник бджолі у вигляді бронзової фігури працьовитої комахи на трьох шестигранних колонах, що зображують стільники. Бджілку швидко назвали Кузею і з’явилася прикмета – дотик до неї приносить удачу.

Конструкція з величезної металевої бджоли і квітів стала символом святкування 450-річчя єдності Росії і Башкирії в Уфі. Башкирський мед славиться далеко за межами країни, в 2014 році бджолярі Башкирії підписали контракт з компанією з Китаю «Зелений корінь» на поставку продукції бджільництва на 3 мільярди доларів.

Триметрова бджілка на десятиметровій стилізованій квітці з’явилася в 2010 році в Усть-Каменогорську в Казахстані.


Біля Познані (Польща) в місті Сважендз гранітний пам’ятник бджолі стоїть біля входу в Музей бджільництва. Серед 140 вуликів, що знаходяться в цьому музеї, найстарішим екземплярам більше шести століть. Відкрили бронзовий пам’ятник бджілці-трудівниці і в Тернополі. Постамент із сидячою на сотах металевою бджолою встановлений на бульварі Шевченка біля драматичного театру. 

Знайшлося місце бджолі і на пам’ятнику в Вучкове на Закарпатті. Кошти на його спорудження надав відомий в регіоні пасічник Йосип Рачок. Пам’ятник відкрили на честь 40-річчя вивчення карпатської породи бджіл. Встановлено 4 мармурових таблички вчених-дослідників та металеву півметрову бджолу. За пам’ятником розміщена пасіка, на якій і тепер проводяться розпочаті науковцями роботи.


В місті Гіфу (Японія) знаходиться багатофігурна композиція: мати, син та дочка дивляться на бджолу. Є також в Японії і пам’ятник бджолам, які загинули під час атомного бомбардування …

В місті Тісдейл (Канада), неофіційно названого столицею меду,Ю з металу та скловолокна ентузіасти також спорудили пам’ятник бджолі. Довжина – 4,5 метра, висота – 2,1 метра, розмах крил – 3,5 м. В цій місцевості виробляється 10% всього канадського меду.

Джерело: https://mirpchelovoda.com/pchelovodstvo-stati/istoriya-pchelovodstva/428-pamyatniki-pchelam-i-pchelovodstvu.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *