Цікаво

ПАСІЧНИКИ МАЙЖЕ СВЯТІ ЛЮДІ, ЯК ВАЛЕНТИН

У давнину мед асоціювався з любов’ю, родючістю, що робило його ідеальним символом Дня святого Валентина. До речі, подейкують, що Валентин також був бджолярем, як наслідок бджоли також були символом любові та шлюбу, а бджолярі захисниками родин.

Кохання та мед мають довгу історію, від стріл Купідона, змочених медом, до міфів про сльози бога Ра, що перетворюються на медоносних бджіл. Традиції деяких народів кажуть, що якщо почуття закоханих справжнє і їм судилися прожити довгі роки разом, то така пара може пройти скрізь рій бджіл і бджоли їх стануть жалити. Слово «медовий місяць» також має зв’язок із бджолами і виходить з традицій дарувати медовуху молодятам, щоб принести удачу та родючість у шлюб.

У середньовічній Європі бджоли вважалися символами кохання та вірності. Бджолина матка, що правила вуликом з абсолютною владою, вважалася ідеальною дружиною, яка присвятила себе чоловікові та дому. Мед асоціювався із насолодою кохання і часто використовувався як метафора щасливих та гармонійних стосунків.

Як бачимо, мед, це один із головних символів кохання, а бджолярі – провідники у цей солодкий світ. Виходить, що це і наш із Валентином день – святкуємо його! А мед – найкращий презент коханій – даруймо його!

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.