Новини зі світу

Пестициди в законі!

У червні минулого року виконавча влада ЄС запропонувала так зване положення про стійке використання засобів захисту рослин (SUR), яке передбачало суттєве скорочення використання пестицидів. Воно передбачало поступове (до 2030 р) скорочення їх використання на 50% та низку інших обмежень, наприклад, заборона на використання пестицидів у межах п’яти метрів від чутливих зон, таких як парки, ігрові майданчики та природо-охоронювані території.

За першого ж читання в Європарламенті, проти цього положення виступили 299 законодавців і лише 207 висловилися «за». Таке голосування викликало оплески депутатів правоцентристської Європейської народної партії, яка неодноразово застерігала від ухвалення законів, які ставлять під загрозу продовольчу безпеку ЄС.

«SUR мертвий, – сказала Сара Вінер, шеф-кухар, бджоляр і депутат, яка готувала парламентську доповідь, яка пропонує ці правила. – Я щосили намагалася знайти компроміс, але це виявилося неможливим».

«Текст доповіді більше не обговорюється, тому що вона не була підтримана на пленарному засіданні і навіть не передана назад до Комітету для доопрацювання. Він просто знятий з порядку денного. Більше не буде жодного регулювання пестицидів», – заявив журналістам після голосування голова комітету із захисту довкілля Паскаль Канфін.

Канфін заявив також, що держави-члени ЄС все ще можуть повернутися до цього питання, проте це може статися лише після наступних виборів до Європарламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.