паспорт пасіки
Законодавство

Реєстрація ветеринарно-санітарних паспортів пасік

Спілка пасічників України отримала відповідь від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на запит від 23 березня 2021 року щодо реалізації Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва». Стосовно порядку реєстрації ветеринарно-санітарних паспортів пасік Держпродспоживслужба повідомляє наступне:

  1. Створення Реєстру ветеринарно-санітарних паспортів пасік буде завершено у першій декаді квітня 2021 року. Нові ветпаспортии будуть видаватися після того, як запрацює цей Реєстр.
  2. Заява про реєстрацію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки подається разом з бланком ветпаспорта (з прошитим, пронумерованим додатком), які мають бути заповнені та відповідати вимогам наказу 338 від 19.02.2021, якщо ні – повернуть без реєстрації.
  3. В Реєстрі реєструють лише ветпаспорти пасік нового зразку (мається на увазі, що старий зразок не підлягає реєстрації і присвоєнню унікального номера).
  4. Ветеринарно-санітарно паспорти пасік старого зразка діють лише до 15 травня поточного року, після чого втрачають свою актуальність.
  5. ДПСС надавати чи видавати бланки ветеринарно-санітарних паспортів пасік нового зразка не буде, про нього має подбати сам власник пасіки.
  6. Реєстрація та видача оформленого ветпаспорта пасіки відбувається безкоштовно.
  7. Обмін ветеринарно-санітарного паспорта зі старого на новий не передбачений, оскільки в Україні буде створено новий єдиний Реєстр ветеринарно-санітарних паспортів пасік.

Джерело: Центр підтримки пасічників ГС «ВГО “Спілка пасічників  України”.  

One Response

  1. СПІЛКА тлумачить нікчемний наказ 338 і цю його частину щодо Порядку видачі паспорту пасіки ТАК як їй вигідно , тобто вигідно керівництву Спілки.
    Насправді, якщо Держпродспоживслужба ЗАДУМАЛА зробити Реєстр паспортів , то не обовязково змінювати ПРАВИЛА ЙОГО ВИДАЧІ. На сьогодні всі Головні управління Держпродспоживслужби мають журнали реєстрації ветеринарно-санітарних паспортів , де є список всіх пасічників конкретної області які мають ветеринарно-санітарний паспорт пасіки. ЦЕ ЇХ _ІНСПЕКТОРІВ зона відповідальності, адже за законодавстом Держпродспоживслужба проводить обовязкові заходи ветеринарно-санітарного контролю пасік і в паспорт пасіки кожного бджоляра вноситься результат таких заходів щодо стану здоровя бджолиних сімей. ТОБТО кожне Головне управління Держпродспоживслужби МАЄ свій реєстр паспортів пасік….. НІЧОГО не заважає в Головних укравліннях присвоїти унікальні номери паспортам за наявним реєстром і перенести ці номери під час заходів у чинний паспорт. ПРИ ЦЬОМУ НЕ ПРИМУШУВАТИ нагально міняти паспорти пасічникам до 15 травня …….. ЦЕЙ нікчемний документ всього нікчемного наказу 338 – тільки шкодить бджолярам…..! Ті хто розробляв наказ 338 і ті хто його лобіював, включно Спілка, мають ПОКАЯТИСЯ перед бджолярами за свій гріх.. ГРОШІ міжнароджних донорів що пішли на розробку наказу 338 освоєні. А ПАСІЧНИКИ мають виконувати непрофесійні норми, ПРОСТО забаганки розробників. яким ЗДАЛОСЯ що потрібно змінити порядок видачі паспорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.