Пчеловодство в Пакистане
Аналітика ринку

В Пакистані зростає виробництво меду

Експорт меду створює робочі місця в Пакистані. Близькосхідні продажі обіцяють солодкий виграш у 6 мільйонів доларів зростаючій армії пакистанських пасічників.

Коли Амеер Ахмед торік створив свою ферму із 30 вуликами, 22-річний студент університету не очікував отримати значні прибутки. На сьогодні він має 100 вуликів на своїх сільськогосподарських угіддях в районі Чаквал у густонаселеній провінції Пенджаб Пакистану і заробляє щорічно від 13 000 до 16 000 доларів, головним чином, експортуючи мед у країни Близького Сходу.

Ахмед належить до зростаючого легіону некваліфікованих робітників, студентів та виноградарів у віддалених районах країни, які обирають бджільництво, як вигідне джерело доходу, оскільки воно вимагає мінімальних капіталів та навичок.

За словами експертів  та торговців медом, комерційне бджільництво швидко перетворюється на процвітаючий бізнес у сільських районах Пакистану, забезпечуючи нові можливості для працевлаштування тисяч чоловіків та жінок та допомагаючи країні заробляти іноземну валюту за рахунок експорту.

За даними державного Honeybee Research Institute in Islamabad на сьогодні країна виробляє близько 7500 метричних тонн меду щорічно,  понад 8000 пасічників вирощують екзотичні види медів. Щорічно за рахунок експорту меду до Саудівської Аравії, ОАЕ та Кувейту заробляється близько 6 мільйонів доларів іноземної валюти. Прем’єр-міністр Імран Хан в грудні минулого року започаткував Ініціативу “Мед з мільярдів дерев” з метою збільшення виробництва меду в країні до 70 000 метричних тонн на рік.

За оцінками уряду, проект допоможе заробити близько 43 мільярдів рупій (268 мільйонів доларів ) для національної економіки та забезпечить близько 87 000 зелених робочих місць.

 Згідно з програмою, уряд зобов’язався збільшити плантації певних видів дерев та флори для виробництва меду, покращення його якості  та надавати трейдерам безвідсоткові позики.

В той же час експерти заявляють, що в Пакистані виробництво меду може зрости лише в тому випадку, якщо уряд вживатиме жорстких заходів для припинення вирубки лісів та використання пестицидів у сільському господарстві. За їх словами залишки пестицидів та антибіотиків у меді  є основною перешкодою для його експорту до США та Європи.

“У нас немає можливості та інструментів для вимірювання залишків пестицидів у нашому меді, і це обмежило наш експорт лише країнами Близького Сходу”, – відзначив старший науковий співробітник Honeybee Research Institute Нур Іслам у інтерв’ю Arab News. 

Джерело: https://www.arabnews.com/node/1807296/world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *