Красный прополис
Апітерапія

В червоному прополісі знайшли речовини проти раку

Вчені з університетів Сан-Паулу і Кампінас (Бразилія) виділили вісім нових поліфенолів з найрідкіснішого типу прополісу – бразильського червоного, який міститься в вуликах диких бджіл, розташованих на деревах поблизу кордонів Бразилії. Два з них, як було виявлено, мають протипухлинну дію.

У лабораторних дослідженнях речовини значно знизили поширення ракових клітин яєчників, грудей і мозку, передає портал. Робота, присвячена відкриттю, опублікована в журналі Journal of Natural Products.

Поліфеноли – це корисні природні сполуки з антиоксидантними властивостями. Вони включають в себе флавоноїди і дубильні речовини, їх можна знайти в рослинах, злаках та вині.

За словами Роберто Берлінка, професора Хімічного інституту Сан-Карлоса в Університеті Сан-Паулу, червоні поліфеноли прополісу є новим колективом протиракових з’єднань, які пригнічують ріст пухлини і викликають загибель пухлинних клітин.

«В одному з наших тестів вони перевершили добре відомий хіміотерапевтичний препарат [Доксорубіцин]», – додав професор.

Вчені провели тести in vitro на трьох типах пухлин – грудей, мозку і яєчників, – оскільки ці види стійкі до багатьох ліків і, отже, важко піддаються лікуванню. Пухлинні клітини мають добре відомий механізм, який надекспресує білок, що викликає стійкість до препаратів. Речовини в червоному прополісі обходять цей механізм.

Дослідники виділили вісім нових поліфенолів з самого рідкісного типу прополісу.
Фото: https://www.eurekalert.org/multimedia/pub/242537.php

Попередні дослідження виявили бактерицидні, протигрибкові, протизапальні та імуномодулюючі властивості червоного прополісу.

«Бджоли виробляють прополіс для захисту вулика, тому не випадково смола має бактерицидну і протигрибкову дію», – сказав Берлінка.

Тепер цей список поповнюється протираковою дією. Бразилія – ​​один з найбільших виробників прополісу в світі. Червоний прополіс зустрічається рідше, ніж зелений, жовтий або коричневий, переважно, лише в кількох північно-східних штатах країни.

У штаті Алагоас, наприклад, його виробляють медоносні бджоли (Apis mellifera), які харчуються червоною смолою, що виділяється рослинами роду Дальберга – Dalbergia ecastaphyllum.

Джерело: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2020-09/fda-swa090920.php

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *