Апітерапія

ВІДНОВЛЕННЯ МІКРОБІОМУ КИШЕЧНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОПОЛІСА

? Наслідками деяких захворювань та вживання ліків (особливо антибіотиків), є порушення мікробіома кишечнику, що веде до дисфункцій, дискомфорту, зниження імунітету. Нещодавні дослідження які опубліковані у журналі Nutrients, підтвердили, що ефективна допомога для вирішення цієї проблеми може прийти з несподіваного боку – з використання прополісу. Показано, що він пригнічує ріст патогенних бактерій і в той же час добре впливає на ріст корисних, що, зрештою, сприятливо позначається на відновлення здорового мікробіома кишечнику.

? Прополіс є натуральним продуктом. До його складу входять смолисті та бальзамічні виділення рослин, віск, ферменти бджіл, тому його застосування абсолютно безпечне та практично неможливе передозування (крайні форми безглуздя не розглядаємо). Єдине застереження – алергічні реакції.

? Застосовувати прополіс у разі проблем роботи кишечнику можна у вигляді 20%-ної спиртової настойки. Для цього чайну ложку препарату розчиняють у невеликій кількості води та випивають натощак два рази – з ранку та з вечора. Можна приймати його і у вигляді порошку або дрібних шматочків із розрахунку 2-3 грами на день. Дозу також бажано розділити на два прийоми. Застосовувати твердий прополіс зручно, якщо попередньо розмішати його з медом.

? Дещо з особистого досвіду. У практиці нашого господарства «Бжолиний хутір» є надання послуги вуликотерапію – це коли пацієнт годину проводить на вуликах із бджолами. Ми проводили попередній запис, і одного разу прийшла жінка і попросила перенести сеанс через сильну діарею. Хвора розповіла, що приймала низку ліків, але все марно … Ми поспівчували і почастували її чайною ложкою настоянки прополісу. Наступного дня вона прийшла на процедуру знову, але насамперед купила одразу два флакони нашої настоянки. Розповіла, що після вчорашньої дози діарея миттєво пройшла. Слід зазначити, що такий результат відмічено не раз і не тільки на пацієнтах, і й на собі.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.