Здоров'я бджіл

ВІРУС ЗМІНЮЄ ЗАПАХ І ПОВЕДІНКУ БДЖІЛ анонс

Вірус ізраїльського гострого паралічу бджіл (IAPV) – небезпечне захворювання, на яке все частіше помічають на пасіках у всьому світі.

Вивчаючи вірус, вчені з Університету штату Айова, поставили собі за мету з’ясувати, чи змінює він поведінку інфікованих бджіл і як це впливає на його поширення. Для цього дослідники позначили бджіл унікальним крихітним QR-кодом і використовували його для відстеження їхнього переміщення і взаємодії. Вчені змогли одночасно стежити за поведінкою до 900 бджіл.

Перше, що вдалося з’ясувати – інфіковані комахи різко скорочують процес обміну їжею. «Це явище зветься трофаллаксісом. Це своєрідна мова бджіл, яка об’єднує сім’ю, згуртовує зв’язки, передає додаткову інформацію одну про одну, у тому числі про соціальний статус і навіть здоров’я – пояснює біолог Емі Геффре. – Нажаль, цим шляхом може передаватися і вірус. Тому ми не здивовані, що особина уражена IAPV різко скорочує цей соціальний контакт. Це свого роду захисна реакція, яка взагалі властива всім хворим бджолам і не лише при цьому захворюванні».

Здивувало інше…

Повністю, статтю читайте, будь ласка, за посиланням: https://pasika.news/virus-zminyuye-zapah-i-povedinku-bdzhil/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.