воскотопка
Інструмент та обладнання

Воскотопка з високим виходом воску

Мені випала нагода побувати в кінці жовтня  в якості учасника на виставці “Продуктивне бджільництво 2021” у Міжнародному виставковому центрі в Київі. Викликала інтерес презентація нової парової воскотопки з центрифугою, представленої компанією “Парк Плюс Бджільництво” .

Що саме зацікавило?

Воскотопка виконана повністю з нержавіючої сталі. Обладнання дозволяє максимально ефективно витопити і віджати віск з воскосировини. З його допомогою можна отримати високий віхід воску з рамок (170 грам з рамки Дадана). 

Перейдемо до комплектації. Парогенератор потужністю 6.5 кВт, який має два резервуари верхній і нижній, а  між ними електричний перепускний клапан. В нижньому резервуарі розміщені два датчики верхнього і нижнього рівня та тени. Це дозволяє нагрівати не весь об*єм води, а дуже швидко отримати пар. А саме: при нагріві вода закипає і випаровується в нижньому резервуарі і через шланг подається до центрифуги. При зниженні верхнього рівня води датчик відкриває перепускний клапан і вода з верхнього резервуара поступає в нижній. Датчик нижнього рівня води контролює, щоб не спалити тен. Якщо вода закінчиться, датчик просто вимкне парогенератор.

Перейдемо безпосередньо до воскотопки з центрифугою. Це барабан, в який на кріплення вставляється корзина, в яку закладається воскосировина(старі рамки, вирізані язики, чи мерва), з низу барабана електродвигун, на якому оберти регулюються за допомогою електрочастотника від 45 обертів на хвилину до 270. 

Данна технології не нова в бджільництві але на  сьогодні, на мій погляд, с найбільш ефективною.


Автор: Суліковський М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *