Ціни на світовому ринку
Аналітика ринку

Зниження цін на світових ринках – головна проблема українських пасічників

У 2017 р. Україна експортувала 70 тис. т меду на $133 млн, а в 2020 р. було експортовано 81 тис. т і отримано $116 млн. Головною проблемою для виробників меду є ціна.

Про це розповів президент «Спілки пасічників України» Володимир Стретович під час Національного медового форуму «Золота Пасіка 5.0», який відбувся в рамках виставки «Продуктивне бджільництво».

«Ми маємо позитивні тенденції в галузі: минулого року держава вшанувала підтримкою бджолярів, Україна вийшла на чільне місце за показниками експорту меду, в Мінагрополітики з’явився сектор з питань бджільництва», – розповідає Володимир Стретович.

Водночас він наголосив, що результати антидемпінгового розслідування в США щодо імпорту меду за ціною, яку американські асоціації виробників меду вважають нижче справедливої, може призвести до того, що Україна втратить цей ринок.

«Це вдарить по всім пасічникам, адже ринок США може бути закритим, і бізнес зазнає значних втрат. Тому в цьому питанні потрібне залучення держави», – вважає Володимир Стретович.


Автор: Лебідь Л.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.