Апітерапія

ЯК БДЖОЛИНА ОТРУТА МОЖЕ ЗУПИНИТИ АРТРИТ

Артрит – це термін, який зазвичай відноситься до захворювання суглобів. У розмовній мові він використовується для позначення будь-якого болю в них, але не будь-який біль у суглобах означає цей діагноз. До того ж, існує понад 100 видів цього захворювання. Найчастіше – остеоартрит. Він зазвичай зустрічається у людей похилого віку.

Нажаль, не існує ліків на лікування важких форм артриту, оскільки у основі захворювання лежать незворотні суглобові зміни (пов’язані зі зносом хряща, який є сполучною тканиною кісток у суглобах). Тому більшість хворих покладаються на протизапальні та знеболювальні препарати. Одним з таких ефективних засобів є бджолина отрута.

Бджолина отрута містить гормони (наприклад, глюкокортикоїд), які допомагають організму боротися з артритом. Крім того, вчені припускають, що деякі компоненти отрути містять речовини, які викликають локальне м’язове та шкірне запалення, що призводить до активізації роботи імунної системи людини, яка і допомагає йому подолати запалення суглобів.

«Бджолине жало добре допомагає полегшити біль хворого на артрит якщо це не тяжка форма, – сказав доктор Наджиму Раджі, фізіотерапевт з лікарні Адеойо Йемету, штат Ойо. – Основними цілями лікування є позбавлення болі, зменшення запалення, набряку і прогресуючого розвитку захворювання, може запобігти настанню інвалідності та покращити самопочуття пацієнтів. Спочатку суглоб після вжалення опухатиме, але в міру зникнення набряку зменшується і біль у суглобі. Важливо пам’ятати, що його не можна масажувати під час та одразу після процедури».

За словами Раджі, для закріплення гарного ефекту необхідно пройти курс бджоловжалення, під час якого кількість бджіл, що залишають своє жало в тілі пацієнта, поступово зростає і досягає 7-10 за один сеанс. При цьому таких сеансів має бути не менше трьох на тиждень. Під час лікування необхідно бути обережними, оскільки бджолина отрута може викликати алергічну реакцію. Якщо таке трапилося, то, на жаль, метод лікування бджолами вам не підходить.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.