Цікаво

ЗА ЗНИЩЕННЯ ОСИНОГО ГНІЗДА ШТРАФ ДО 50 ТИС. ЄВРО!

Серед бджолярів України знайти та знищити осине гніздо (особливо в безпосередній близькості до пасіки), це норма і навіть невеличка звитяга. Оса хижа комаха, яка може напасти і вбити бджолу. Вони також крадуть мед із вуликів, і у разі великої їхньої кількості, втрати можуть бути значними. Не терплять сусідства з осиними гніздами та обивателі. Набридливі та небезпечні комахи. Підпалити чи залити осине гніздо дихлофосом, це цілком допустимо.

Але не скрізь так. У деяких країнах Європи за такі дії можна отримати штраф і не маленький. Наприклад, у Німеччині, якщо вас застануть за подібним заняттям, вам загрожує штраф від 5 до 50 тис. євро! Оси вважаються запилювачами рослин, крім того вони знищують шкідників рослин, таких як попелиця, гусениці, позбавляють нас від набридливих мух. Словом корисні комахи.

Тому, якщо оси оселилися у вашій альтанці, на балконі, на горищі, влада, швидше за все, порадить терпіти це сусідство. Але якщо у вас є вагомі підстави сильно опасатися цих комах (гострі алергічні реакції, маленькі діти), то треба звертатися в службу дезінсекції. Якщо такої немає – до пожежно-рятувальної служби. Якщо випадок простий і до гнізда дістатися просто, ліквідація обійдеться від 50 до 120 євро. Якщо випадок складний, то дорожче. Є служби, які займаються «гуманним переселенням гнізда». Спеціально навчені люди (в основному люди, які мають досвід поводження з бджолами), збирають всіх ос і гніздо в ящик і перевозять на нове місце проживання. В цьому випадку замовнику доведеться розщедритися ще на більшу суму.

Щоб не мати таких клопотів, рекомендуються профілактичні заходи. Закласти щілини (або перекрити їх москітною сіткою) скрізь які можуть залетіти осині матки або викладати в таких місцях рослини, що відлякують ос (або поставити там ароматичні палички). Підійде цитронелл, лаванда, м’ята, помідори та базилік.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.