Без категорії

Вересень – завершує пасічний сезон!

Цього вересня відбувається головна подія у бджільництві для усього світу – 48 й  міжнародний конгрес “АПІМОНДІЯ”. На конгрес поїхала і українська делегація із національним стендом, щоб представляти нашу країну. Цей захід  проходить раз на два роки і за право його проведення відбувається конкурс.

У 2023 році Апімондія проходить у Сантьяго, столиці республіки Чилі. У програму роботи конгресу входить – проведення виставки, наукових конференцій, технічних турів на пасічні господарства та випуск збірника публікацій наукових та практичних статей.

Україна  на власному стенді представляє досягнення нашого бджільництва, медоваріння, виробництво обладнання та реманенту та інноваційні продукти на основі продуктів бджільництва. Ми сподіваємося, що наші здобутки отримають гідну оцінку. Повний репортаж про  буде надано у жовтневому номері.

Головним завданням, є спілкування та обмін досвідом, пошук закордонних партнерів та встановлення торгівельних зв’язків, реклама та впізнаваність нашої продукції. Експортна складова дуже важлива для отримання нашими пасічниками доходу від бджільництва. Від реалізації меду та продуктів бджільництва на експорт залежить не тільки отримання доходу пасічниками, а і розвиток бджільництва в цілому.

Українським бджолярам завжди є що показати світу.  В цьому році на конгрес поїхали декілька представників експортних компаній, виробники обладнання із своїми новими розробками та цікавими рішеннями, виробники питних медів та представники громадських об’єднань та організацій, науковці.

Символічно, що пасічний сезон закінчується такою подією. Більшість пасічників зараз нарікають на дуже низьку ціну меду і на відсутність його експорту. 

Це відбувається через об’єктивні причини, а саме наслідки для економіки цілого світу що пов’язані з війною в Україні. І для вирішення питань реалізації нашої продукції на світових ринках, треба докласти дуже багато зусиль для доведення покупцям – якості продукту, надійності українських виробників  та постачальників,  харчової безпечності та походження нашого продукту.  А головне, що в світі зараз йде боротьба з фальсифікацією натурального меду і ступінь недовіри до постачальників та  їхня репутація відчутно впливають на експорт і на ціну меду з України.

Як отримати доступ до світових ринків меду та отримати гідну ціну за свій продукт?  Нам треба створити дієву та прозору систему взаємодії між бджолярами, заготівельниками, переробниками та експортерами, для того, щоб можна було довести усьому світу, що ми маємо та дотримуємо світові стандарти якості і безпечності харчового продукту під назвою натуральний мед.

Щоб ця система запрацювала, в першу чергу, потрібно погодити дії пасічників,  переробників та експортерів, для того щоб якість продукції не викликала підозр та нарікань. Було б дуже непогано якби експортери, так само мають зацікавились життям пересічних пасічників, їхніми проблемами і долучились із допомогою у їх вирішенні..

Від цього залежить і їх добробут також, розвиток їхніх підприємств. Якщо великі компанії, які експортують, також долучаться до боротьби простих пасічників з отрутохімікатами на полях, захистом бджіл, впровадженням та контролем за обігом агрохімії і ветеринарних препаратів то це дасть позитивний ефект обом сторонам.

Саме така взаємодія дозволить впливати на можливості отримання доходу усіма учасниками ринку і виробничого ланцюга. 

Як створити таку систему – це велике питання?  Чи існує в Україні зараз така організація чи персона, яка може цю роботу налагодити?

І найважливіше те, що усі учасники цього процесу мають довіряти одне одному та працювати як одна команда.

Разом до Перемоги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.